znak-foska
Adwentowe Rejonowe Dni Wspólnoty - 12 grudnia 2009
do strony głównej


Link do konferencji ks. Wojciecha na Adwentowym Dniu Wspólnoty
"GŁOSIĆ EWANGELIĘ NADZIEI"

 


W rejonie Dzierżoniów

W sobotę 12 grudnia w Parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie, odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w którym, jak zwykle uczestniczyły wspólnoty młodzieżowe z tej parafii i z parafii Chrystusa Króla, rodziny z Domowego Kościoła oraz grupa dorosłych.
Tematem Dnia Wspólnoty była NADZIEJA.
Po uroczystym rozpoczęciu i zawiązaniu wspólnoty, uczestniczący wysłuchali konferencji ks.Wojciecha, który pokazywał, że krocząc odważnie za Chrystusem, mamy podstawy, aby pomimo różnych życiowych trudności nie tracić ducha i całą nadzieję złożyć w Bogu, bo to ON jest jedynym dawcą pocieszenia.
Nasza "nadzieja zawieść nie może, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany" (Rz 5,5).
Na spotkaniach w małych grupach (10-15 osobowych) zastanawialiśmy się nad pytaniami, które powinien zadawać sobie każdy chrześcijanin: w Kim bądź czym ja pokładam swoją nadzieję? Jak głoszę ewangelię miłości? Czy budzę nadzieję?
Choć miejsce Agapy, która jest "ucztą miłości" powinno być raczej po Eucharystii, to ze względów praktycznych udaliśmy się na nią po spotkaniach w grupach. W salkach czekały na nas zastawione stoły z pięknymi dekoracjami, które - jak na adwentową tradycję przystało, wykonanymi z pierniczków "świecami" - zrobiły dzieci pod opieką cioci (Agatki) w czasie, gdy dorośli słuchali i mówili o nadziei. Radosny czas rozmów w podgrupach - z tymi których czasem spotykamy tylko na Dniach Wspólnoty i tymi, których widujemy częściej, z którymi jesteśmy w grupach i których po prostu lubimy - zakończyliśmy udając się na Namiot Spotkania, aby jeszcze raz rozważać ten trudny fragment Słowa Bożego (Rz 5, 1-5), który pokazuje czym jest chrześcijańska nadzieja i co jest jej źródłem.
Szczytem naszego adwentowego spotkania (jak zawsze), była przeżywana razem z parafianami Eucharystia, pod przewodnictwem Moderatora Rejonowego Ruchu - ks.Krzysztofa i współcelebrowana przez ks.Grzegorza - który wygłosił homilię, oraz ks.Rafała. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za ten liczny udział kapłanów ze wszystkich prawie dzierżoniowskich parafii, bo on też daje nadzieję na rozwój naszych wspólnot i radosne współdziałanie :)
Wielką radością były także kończące spotkanie Nieszpory, które pod przewodnictwem ks. Rafała wspólnie pięknie wyśpiewaliśmy. Radość nasza jest tym większa, że Liturgia Godzin jest ważnym punktem Dni Wspólnoty, ale Nieszpory w każdą 2-gą sobotę miesiąca stają się powoli tradycją naszej wspólnoty, która gromadzi się (w różnej ilości osób), aby z całym Kościołem oddawać chwałę Bogu. Z radością patrzymy jak wzrasta zainteresowanie tą modlitwą, odpowiedzialność za jej przygotowanie i prowadzenie i jak coraz bardziej staje się ona naszą modlitwą. Tak było i teraz :)
Tradycyjnie już odśpiewaniem "Zjednoczeni w Duchu" zakończyliśmy Dzień Wspólnoty i doświadczyliśmy, że trudno się rozstać.
Dziękuję Bogu za ten święty czas i jestem przekonana, że podobnie, jak ja, każdy z uczestników wyniósł coś cennego z Rejonowego Dnia Wspólnoty.

Szczęść Boże - Asia Rudnicka  W rejonie Wałbrzych

kliknij na link do strony rejonowej Wałbrzycha ..>>