znak-foska
Warsztaty muzyczne Diecezjalnej Diakonii Muzycznej - 21 luty 2010
do strony głównej

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu - 21 lutego 2010 roku - w parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, odbyły się warsztaty muzyczne Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie diecezji świdnickiej. W spotkaniu uczestniczyła trzydziestoosobowa grupa młodzieży z dwóch parafii w Dzierżoniowie: Królowej Różańca Świetego i Chrystusa Króla, parafii Św. Michała Archanioła w Mieroszowie, Św. Andrzeja Boboli w Świdnicy oraz Św. Jerzego w Wałbrzychu.

Tematycznie warsztaty zostały zaplanowane jako przygotowanie do Triduum Paschalnego. Poza repertuarem muzycznym, uczestnicy wzięli udział w dzieleniu się Ewangelią, zabawach integracyjnych oraz wysłuchali konferencji księdza Pawła Traczykowskiego nt. Rangi śpiewu w liturgii Świętego Triduum. Spotkanie zakończyły Gorzkie Żale oraz wspólna Eucharystia, w której przygotowanie czynnie włączyli się uczestnicy warsztatów. Całość upłynęła w radosnej, pełnej otwartości na drugiego człowieka i Boże Słowo atmosferze.

Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości księdza prałata dra Stanisława Chomiaka oraz jego księży współpracowników.

Następne spotkanie diakonii muzycznej przewidziano na wiosenny czas przed Diecezjalnym Dniem Wspólnoty. Zapraszamy na nie również członków Domowego Kościoła.