znak-foska
XXXV Kongregacja Odpowiedzialnych w Ruchu Światło-Życie - 26-28 lutego 2010 r.
do strony głównej
fot. Przemek Malinowski (www.oaza.pl)

      W dniu od 26-28 lutego 2010r. W Częstochowie u tronu Matki Boskiej, która witała zgromadzonych w pięknej bursztynowej sukni, odbyła się 35-ta Kongregacja Odpowiedzialnych w Ruchu Światło-Życie.
      Przyjechali na nią odpowiedzialni za naszą wspólnotę: para krajowa Jola i Mirek Słobodowie, pary filialne, pary diecezjalne, kapłani - moderatorzy (wśród nich moderator krajowy ks. Andrzej Wachowicz, moderator generalny ks. Adam Wodarczyk). Byli z nami arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz oraz około 120 księży i ponad 1000 osób świeckich, którym czas pozwolił, aby wsłuchiwać się w Słowo Boże i odczytywać jaki plan ma dla nas Jezus Chrystus.
      Wśród obecnych był zaproszony gość Josh McDowell – naukowiec, autorytet w kwestiach problematyki rodzinnej i teologicznej. Autor 70 książek, ojciec czwórki dzieci - który potrafi owocnie powiązać pracę zawodową, wychowanie dzieci i ewangelizację, głosząc prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym.
      Spotkanie w Częstochowie przebiegło w duchu wielkiej miłości. Poruszane tematy i wspólna modlitwa pomogły nam lepiej zrozumieć, że Pan Bóg powołał nas do wspólnoty kościoła i obdarzył łaską bycia w Ruchu Świtało-Życie. Wyposażył w świadomość, że wsłuchując się w głos Pana można pogodzić obowiązki bycia rodzicem z głoszeniem Słowa Bożego.

      Diecezję Świdnicką reprezentowało kilka osób – w tym para diecezjalna Teresa i Andrzej Kościółek oraz moderator diecezjalny DK ks. Adam Woźniak.
Dziękuję Panu Bogu i osobom, które przyczyniły się tej kongregacji.

Szybiak Ewa  


Zachęcamy do odsłuchania nagrań z Kongregacji, dostępne są na stronie:
http://www.oaza.pl/cdks/ko/ko35/


Zdjęcia z Kongregacji na stronie wrocławskiej (oraz linki do zdjęć na stronie centralnej Ruchu):
http://www.wroclaw.oaza.pl/index124.php?dzial=galeria&plik=a55/g.html


Echa 35. Kongregacji... (na stronie centralnej Ruchu): http://www.oaza.pl/dokument.php?id=2601