znak-foska
List Jedności Moderatora Diecezjalnego Ruchu - 24.07.2010
do strony głównej

Świdnica, 24.07.2010 r.
List jedności - OŻK 2010

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

CZAS WAKACJI
Jesteśmy w połowie wakacyjnego czasu - upalnego a niekiedy mokrego, ale zawsze przeżywanego z chrześcijańską radością. W tych miesiącach nasza diecezja zorganizowała trzy serie rekolekcji, które odbyły się, trwają lub dopiero się rozpoczną, zagospodarowując w ten sposób czas trzech turnusów. Pod hasłem "nasza diecezja" kryjecie się Wy Drodzy Księża Moderatorzy, Odpowiedzialni, Pary Odpowiedzialne, Animatorzy. To dzięki Wam - Waszemu zapałowi i młodości ducha mogły być zorganizowane i przeprowadzone zimowe i wakacyjne rekolekcje oazowe, na których był realizowany program formacyjny Ruchu Światło-Życie. Dziękuję Wam za świadectwo życia charyzmatem Ruchu, dane wobec uczestników tych przełomowych dla formacji osobistej dni intensywnej pracy formacyjnej.

KSIĘŻA BISKUPI
Cieszy fakt otwartości naszych biskupów na Dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z wielką radością przyjąłem wiadomość od Biskupa Adama (również oazowicza), iż pragnie odwiedzić uczestników oaz letnich. Spełniając to pragnienie udaliśmy się z Biskupem do Taszowa, gdzie trwały rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez ks. Adama Woźniaka. Po Eucharystii, którą pod przewodnictwem naszego Pasterza sprawowaliśmy w pobliskim kościele, udaliśmy się do ośrodka. Tam Biskup uczestniczył w pracy w grupach, dając świadectwo doświadczenia Ruchu Światło-Życie, jak również sakramentu pokuty i pojednania w swoim życiu. Po spożyciu kolacji (oazowej fasoli po bretońsku) i wspólnym zdjęciu, powróciliśmy do Świdnicy. W drodze powrotnej Ks. Biskup dzielił się ze mną radością ze spotkania z oazowiczami, które przypomniało Mu Jego pracę duszpasterską z młodzieżą i rodzinami w parafii gdzie był proboszczem. Wyraził również wielką troskę o rozwój Ruchu Światło-Życie w diecezji świdnickiej.

PODSUMOWANIE OŻK 2010
W związku z Podsumowaniem OŻK 2010, które odbędzie się w Krościenku w dniach 24-26 sierpnia, proszę [osoby odpowiedzialne] o wypełnienie znajdującego się w załączniku Kwestionariusza i Tabeli statystycznej i przesłanie ich na mój adres e-mail do 10 sierpnia. Zapraszam również do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczegóły: http://www.oaza.pl/dokument.php?id=2763 .

WPŁATA OD UCZESTNIKA
Od kilku lat stawka tzw. składki "od uczestnika" wynosi 12 zł. Jest to suma, którą zgodnie z tradycją moderatorzy winni wpłacać od każdego uczestnika rekolekcji na potrzeby Centrum Ruchu Światło-Życie.

PODZIĘKOWANIE
Minął kolejny rok pracy formacyjnej w naszym Ruchu. Dziękuję wszystkim moderatorom, odpowiedzialnym i animatorom Ruchu Światło-Życie za całoroczny trud pracy formacyjnej i apostolskiej, za różnorakie inicjatywy, które podejmujecie w rejonach, diakoniach, diecezji. Wszystkim życzę choć odrobiny dobrego odpoczynku, abyśmy wszyscy, pełni energii i zapału mogli spotkać się podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty 2010/2011. (A może na Podsumowaniu w Krościenku?).

Z kapłańskim pozdrowieniem  
Ks. Marcin Ogórek  
Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie