znak-foska
Rekolekcje dla moderatorów diecezjalnych i zakonnych Ruchu Światło-Życie
oraz dla moderatorów diecezjalnych Domowego Kościoła
- Porszewice 15-17 listopada 2010r.
do strony głównej


W dniach 15-17 listopada 2010 r. odbyły się rekolekcje kapłańskie dla moderatorów diecezjalnych Ruchu Światło-Życie oraz moderatorów diecezjalnych Domowego Kościoła.

Od wielu lat odbywają się rekolekcje kapłańskie organizowane przez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. W minionym roku jednak zrodziła się myśl, aby po kilkunastoletniej przerwie (związanej z wejściem katechezy do szkół i ówczesnym brakiem katechetów), podjąć się przeprowadzenia rekolekcji dla moderatorów. Idea ta, żywo podjęta przez Moderatora Generalnego, została ku radości zainteresowanych zrealizowana.

Na dni ćwiczeń duchowych w Porszewicach (Archidiecezja łódzka) udaliśmy się wspólnie z księdzem Adamem Woźniakiem - Diecezjalnym Moderatorem Domowego Kościoła - co było doskonałą okazją do podzielenia się życiem parafii, w których pracujemy.

Trzydniowemu spotkaniu patronowali św. Maksymilian Kolbe oraz bł. ks. Jerzy Popiełuszko (patroni Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), a w ostatnim dniu, w tajemnicy świętych obcowania razem ze św. Elżbietą Węgierską, której wspomnienie liturgiczne przeżywaliśmy, oddawaliśmy cześć Chrystusowi Słudze. W tym czasie pochylaliśmy się nad Statutem Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie" oraz nad zadaniami moderatorów diecezjalnych i zakonnych, ubogacając się również doświadczeniami swoich diecezji.

W rekolekcjach uczestniczyło 41 kapłanów, w tym dwóch z Ukrainy. Prowadził je Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ks. Adam Wodarczyk, który w październiku 2009 roku uczestniczył w naszym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty (DDW). Dane mi było w tym miesiącu dwukrotnie widzieć się z "Generałem": podczas Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych(DWDD) w Częstochowie http://www.swidnica.oaza.pl/din_099.html i następnie w Porszewicach. Podczas rozmów wyraził on swą radość z pracy Ruchu w naszej diecezji. Prosił o przekazanie pozdrowień całej wspólnocie oazowej, co niniejszym czynię.

Ks. Marcin Ogórek  
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie  zdjęcia: ks. Adam W.

Linki:
relacja na centralnej stronie oazowej www.oaza.pl/dokument.php?id=2968
zdjęcia na stronie ks. Adama wiry.pl/i_uks.html#porsz_2010