znak-foska
Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła - 14-16 stycznia 2011
do strony głównej
    W dniach 14 - 16.01.2011r. tradycyjnie jak co roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe odpowiedzialnych Domowego Kościoła. Już drugi raz warszawskie Bielany były miejscem spotkania: pary krajowej, par filialnych, par diecezjalnych, księży moderatorów i zaproszonych gości.
    Diecezję świdnicką reprezentował ks. Adam Woźniak - moderator Domowego Kościoła i para diecezjalna DK - Teresa i Andrzej Kościółek.
    Podczas spotkań wsłuchiwaliśmy się w to, co Bóg chce do nas powiedzieć przez usta osób odpowiedzialnych obecnych w tym czasie w Warszawie.
    Ks. Marek Borowski – Moderator krajowy DK zachęcił nas do zawierzenia naszych spraw Maryi Niepokalanej. Ufna modlitwa różańcowa (najlepiej cały różaniec codziennie) pokona wszelkie zło. Rodziny DK potrzebują modlitwy, której owocem będzie udział małżonków w rekolekcjach jako pragnienie uzupełnienia formacji.
    Bp. Adam Szal w homilii wskazał na ważność Słowa Bożego, czego wyrazem jest hasło roku "Słuchać Pana". W przeciwieństwie do słowa ludzkiego Słowo Boże jest skuteczne, pełne życia i zawsze przynosi owoc.
    Usłyszeliśmy, że wiara to nie wiedza o Bogu ani spekulacje po spotkaniu z Nim, ale jest to sercem przyjęte poznanie prawa Bożego. Przy słuchaniu Słowa Bożego potrzebne jest prowadzenie i kierownictwo Kościoła i to Kościół ma prawo i obowiązek mówić, jak się z tym słowem obchodzić. Powinniśmy wzbudzać w sobie pragnienie słuchania Słowa Bożego i czynić to najczęściej w kościele.
    Para krajowa - Beatka i Tomek Strużanowscy wezwali wszystkie osoby odpowiedzialne do odważnego planowania rekolekcji i wspierania małżeństw w dopełnianiu formacji podstawowej. Formacja daje podstawę i przygotowuje do służby, diakoni. Dopiero po przeżyciu formacji podstawowej i wejściu w diakonie możemy stwierdzić, czy Domowy Kościół jest ruchem dobrym dla naszego małżeństwa. Wcześniej nie mamy prawa narzekać i krytykować Ruchu. Naszym zadaniem jest pomoc rodzinom, by coraz bardziej stawała się domowym kościołem.
    Uatrakcyjnieniem sobotniego wieczoru był występ zespołu "Moja rodzina". Koncert kolęd w wykonaniu Aldony i Artura Wiśniewskich oraz ich dzieci to nie tylko doznania artystyczne ale dane przez rodzinę świadectwo oddania życia i talentów Bogu. Więcej posłuchać można na www.mojarodzina.ayz.pl .
    W niedzielę udaliśmy się na warszawskie Powązki, gdzie nawiedziliśmy grób ks. Wojciecha Danielskiego, drugiego moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie. Wspólnie pomodliliśmy się i złożyliśmy kwiaty oddając hołd temu wielkiemu kapłanowi. Słowo wspomnienia o ks. Wojciechu skierował do nas ks. Adam Wodarczyk oraz siostra ks. Danielskiego – Barbara. Usłyszeliśmy, że ks. Wojciech swoją postawą i zaangażowaniem pokazywał jak w codziennym życiu naśladować Chrystusa Sługę i jak umiłować liturgię, by stała się źródłem i szczytem naszego życia. Pomodliliśmy się o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego kapłana.

Niech będzie Bóg uwielbiony!

Teresa i Andrzej Kościółek


zdjęcia: ks. Teodor Suchoń oraz ks. Adam Woźniak,
muzyka: Zespół Muzyki Chrześcijańskiej "Moja Rodzina" www.mojarodzina.ayz.pl
montaż klipu: Ryszard Ł.