znak-foska
Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonach: Świdnica i Kłodzko - 5,13 marca 2011
do strony głównej

Rejon Świdnica

W niedzielę 13 marca odbył Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Po raz kolejny gościliśmy w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Osiedlu Młodych.
Najliczniejszą (a właściwie jedyną) grupę uczestników stanowił Domowy Kościół, niestety zabrakło na naszym spotkaniu dzieci i młodzieży, ale razem nas było ponad 40 osób. Ucieszyliśmy się z tak licznego udziału ponieważ na RDW w grudniu było nas znacznie mniej.
Jest już tradycją, że ten dzień rozpoczynamy modlitwą wraz z parafianami - koronką do Miłosierdzia Bożego.
Następnie, już w sali na plebanii, po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie ks. Marcin Ogórek wygłosił katechezę na temat: DOM SŁOWA - KOŚCIÓŁ.

Po zakończeniu katechezy swoimi świadectwem - "Krucjata Wyzwolenia Człowieka w moim życiu" podzieliła się ze wspólnotą siostra Ala Majcherek. Zaś przedstawiciele Diakoni Życia tj. Ula i Staszek Dziedzicowie przedstawili wszystkim zebranym najbliższe plany działania diakonii i zachęcali nas wszystkich do włączenia się w jej działania na rzecz duchowej adopcji oraz ochrony dzieci poczętych. Z podobną inicjatywą wystąpiła Joasia Kaptur, przedstawicielka Stowarzyszenia Rodzice-Rodzicom, która zaapelowała do osobistego zaangażowania się w obywatelską akcję (podjętą za zgodą i błogosławieństwem naszego ks. Biskupa Ignacego Deca), mającą na celu zebranie odpowiedniej ilości podpisów pod projektem ustawy zakazującej aborcji w Polsce.

Po zakończeniu części modlitewnej i konferencyjnej rozpoczęła się agapa, na której nie zabrakło wyśmienitych specjałów przygotowanych z wielką starannością przez nasze panie. Nie zabrakło dla nikogo, a jeszcze mogliśmy podzielić się z gospodarzami miejsca.
Kolejnym punktem naszego programu były spotkania w grupach, gdzie w oparciu o fragmenty Słowa Bożego dzieliliśmy się tym, czym Ono nas ubogaciło i pozwoliło odkryć, były to chwile dużego zaangażowania uczestniczących w nich osób.
Spotkania w grupach trochę nam się przedłużyły i zabrakło czasu na podsumowanie ich, jest to dla nas wskazówka na przyszłość do zapamiętania, że "pilnowanie" czasu jest sprawą bardzo istotną.
Następnie udaliśmy się do kościoła na indywidualne rozważanie słów przygotowanych na czas Namiotu Spotkania.
Najważniejszą częścią tego dnia była Msza Św., którą wspólnie celebrowali ks. Marcin Ogórek i ks. Mateusz Pawlica. Uczestnictwo we Mszy Św. stanowiło zakończenie naszego Wielkopostnego Rejonowego Dnia Wspólnoty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy chcieli uczestniczyć we wspólnym przeżywaniu tego dnia - ze Świdnicy i okolic tych bliższych, jak również Strzegomianom, których obecność bardzo cieszy - dla których realizacja zobowiązań, świadome i odpowiedzialne trwanie w Ruchu jest bliskie. Dziękujemy ks. Marcinowi za, jak zawsze, niezwykle pouczającą, pełną istotnych treści katechezę, ks. prałatowi Kazimierzowi Jandziszakowi za gościnność i ks. Mateuszowi Pawlicy za ciepłe przyjęcie (w sensie dosłownym też).
Bóg zapłać.

para rejonowa  
Małgosia i Krzysiek Jaśkowiakowie  


Rejon Kłodzko (5 marca 2011)

[ najechanie myszką - zatrzyma zdjęcie, kliknięcie - przywoła następne ]