znak-foska
APEL DIAKONII WYZWOLENIA - marzec 2011
do strony głównej

Zwracamy się z Apelem o współpracę.

Podejmując posługę w Diakonii Wyzwolenia zawierzyliśmy Jezusowi i pragniemy, aby do tego dzieła włączały się rzesze ludzi, którzy chcą stanąć pod Jego sztandarem by pomóc tym "którzy stali się niewolnikami dlatego, że utracili zdolność miłowania czyli posiadania siebie w dawaniu siebie". Obecnie widzimy wyraźnie, że postawa diakonijna staje się i dla nas błogosławieństwem, dlatego nie chcemy tego błogosławieństwa zatrzymywać tylko dla siebie i zwracamy się z gorącym Apelem do wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, a szczególnie odpowiedzialnych moderatorów, animatorów i pary rejonowe Domowego Kościoła o aktywne włączenie się w tworzenie Diakonii Wyzwolenia w naszej diecezji poprzez kontaktowanie nas z osobami, którym ta idea jest bliska oraz przekazywanie wszelkich informacji na temat podejmowanych w rejonach inicjatywach w duchu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Informacje o dotychczas podjętych działaniach w ramach Diakonii Wyzwolenia

  1. Propagowanie idei KWC podczas Jesiennego Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
  2. Msza św. w każdą pierwszą sobotę miesiąca w parafii św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i spotkaniem formacyjnym dla kandydatów i członków KWC.
  3. Wspłółudział i poropagowanie idei bezalkoholowej zabawy karnawałowej organizowanej przez miejscową AK w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguszowie-Gorcach.
  4. Udział w ORDW w Skarżycach koło Częstochowy na przełomie roku (29.12.2010 - 02.01.2011).
  5. Propagowanie idei KWC połączone ze świadectwem podczas wiosennych Rejonowych Dni Wspólnoty.
  6. Udział przedstawicieli diakonii w jesiennym i wiosennym Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych w Częstochowie.
  7. Prenumerata i rozprowadzanie biuletynu KWC "Eleuteria" w rejonach.
  8. Powstanie Wałbrzyskiego Informatora KWC.
  9. Przygotowania do XIII pieszej międzydiecezjalnej pielgrzymki trzeźwości diecezji legnickiej i diecezji świdnickiej (Kowary-Krzeszów 18-19 czerwca 2011r.).

Nie lękajcie się! Niepokalana zwycięża.

Iwona i Marek Kurowscy  
tel. 74 8434537  
e-mail: kurowski.marek@gmail.com