herb biskupi
DIECEZJA
ŚWIDNICKA
Ruch Światło-Życie
Domowy Kościół
znak-domek
znak-foska
Spotkanie Opłatkowe z biskupem - Świdnica 6 stycznia 2012
do strony głównej
Opłatek u Biskupa.
          Jak co roku zgromadziliśmy się w Świdnicy na Spotkaniu Opłatkowym. Przywitał nas ks. biskup Adam Bałabuch. Były życzenia świąteczne i noworoczne oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Aula wypełniona była po brzegi, więc by łamanie opłatkiem przebiegało sprawniej poproszono nas by podzielić się tylko z najbliższymi sąsiadami. Już na wstępie zadanie okazało się niewykonalne, gdyż jak tu nie podejść do znajomych z drugiego końca sali... A przecież przyjechał Wałbrzych, Dzierżoniów, Kłodzko i Świdnica! Okrzykom radości ze spotkania nie było końca ... jak miło Was widzieć! ... dobrze, że jesteście ! ... kopę lat! ... to naprawdę wy?!
          Radość ze spotkania była ogromna. Poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina i rozmowom nie było końca.
No ale przecież mieliśmy pokolędować... Towarzyszył nam, specjalnie w tym celu zorganizowany, piękny zespół dziecięco-młodzieżowy, który poprowadził kolędy. I to jak! Sala grzmiała słowami kolęd i pastorałek.
Ale czas leciał nieubłaganie i już za chwilę musieliśmy się szykować do Mszy świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca, który nie mógł być z nami na kolędowaniu ale obiecał, że dotrze na mszę świętą i słowa dotrzymał! Msza święta była koncelebrowana przez biskupa i kapłanów opiekujących się naszymi kręgami. W ławkach Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Doradcy Rodzinni - wszystko to powodowało, że poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina wypełniona po brzegi Miłością Chrystusową.
          Dobrze, że jest taki czas, który nas jednoczy, scala i umacnia.

AA


Przegląd slajdów ze spotkania opłatkowego ..>> (kliknij)
POZOSTAŁE ZDJĘCIA (klik)