herb biskupi
DIECEZJA
ŚWIDNICKA
Ruch Światło-Życie
Domowy Kościół
znak-domek
znak-foska
Pielgrzymka do Wir - rozpoczęcie nowego roku formacyjnego - 26 sierpnia 2012
do strony głównej


Niby jeszcze wakacje a my już zaczęliśmy.

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie to spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny.

Spotkaliśmy się jak w roku ubiegłym w Wirach u naszego Moderatora Domowego Kościoła ks. Adama Woźniaka. Ucieszyliśmy się obecnością wielu małżeństw z dziećmi, szczególnie z rejonu Wałbrzycha z ks. Grzegorzem Kucharskim, dużej grupy młodzieży z ks. Krzysztofem Krzakiem ze Świdnicy, małżeństw z Rejonu Świdnicy, Dzierżoniowa i Kłodzka jak również obecnością naszego pożegnanego w czerwcu Moderatora Diecezjalnego Ruchu ks. Marcina Ogórka, który mógł być z nami będąc na urlopie w Polsce w tym okresie. Po modlitwie poprowadzonej przez gospodarza i zawiązaniu wspólnoty popłynęły świadectwa z przeżytych w tym roku oaz: Dzieci Bożych w Rzeszowie, I stopnia Domowego Kościoła w Bańskiej Wyżnej i w Bardzie oraz rekolekcji KWC w Krzeszowie i innych tematycznych.. Słuchaliśmy z zainteresowaniem bo dużo w tym dzieleniu się było autentyczności i spontaniczności, dużo zgody na działanie Ducha Św. mimo różnych przeszkód, dostrzegania owoców Bożego działania w nas i zachęty dla wszystkich którzy nie podjęli trudu uczestnictwa w rekolekcjach.

Po Namiocie Spotkania podczas którego rozważaliśmy tekst z niedzielnej Ewangelii św. Jana z wesela w Kanie, spotkaliśmy się na agapie przy herbacie i kawie, ciastkach i słodkich bułeczkach, mogliśmy kontynuować w kuluarach spotkania z przyjaciółmi, tu naprawdę było widać, że jest nas dużo ( ok. 150 osób ) i różnym wieku, mogliśmy dokupić materiały w diakonii słowa, tutaj zastał nas ks. biskup Adam, któremu dziękowaliśmy za przybycie i celebrowanie Eucharystii, która stanowiła centralny punkt naszego spotkania.

Podczas homilii i podsumowania ks. Biskup podkreślał doświadczenie wspólnoty i nadzieję na zaangażowanie animatorów młodzieży i par małżeńskich w życie naszych parafii. Nowym animatorom i parom animatorskim, ks. Biskup i pary rejonowe wręczyły świece jako symbol posłania do służby.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim a szczególnie rejonom - świdnickiemu i dzierżoniowskiemu oraz diakoni muzycznej w przygotowanie pielgrzymki.

Apelujemy do wszystkich uczestników oaz i rekolekcji o nadsyłanie świadectw, które moglibyśmy umieścić na stronie - dzielcie się i zachęcajcie innych bo nie wiedzą co tracą.

Lila i Olek Bojnowscy  
Para Diecezjalna