herb biskupi
DIECEZJA
ŚWIDNICKA
Ruch Światło-Życie
Domowy Kościół
znak-domek
znak-foska
Krajowe spotkanie odpowiedzialnych Domowego Kościoła - 25-27 stycznia 2013
do strony głównej        W dniach 25-27.stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe par odpowiedzialnych Domowego Kościoła. Uczestniczyliśmy w tym spotkaniu wraz z naszym moderatorem ks. Adamem Woźniakiem. Konstancin-Jeziorna i Ośrodek Misyjny oo. Pallotynów przywitały nas późną nocą, mroźną ( -14 st C ) i śnieżna zimą.
        Już od sobotniego poranka zarówno realizowany program spotkania jak i m. in. wyjazd do grobu Siostry Jadwigi Skudro pozwoliły budować wspólnotę odpowiedzialnych.
        Słowo z namiotu spotkania ( Łk 10,1-9) "... wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał" , utwierdzały nas w powołaniu do posługi, której staramy się podołać.
        Marysia Różycka i Ela Kozyra na konferencji o 40 latach DK, pokazały powstawanie, rozwój w ilości i jakości wspólnot DK w Polsce i na świecie. Zapoznały nas z aktualnym stanem kręgów, formacją uczestników rekolekcji, postępem prac przy rozbudowie domu przy Jagiellońskiej itd.
        Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk, podczas homilii, wezwał nas do ciągłego odkrywania tematu uczniostwa i odkrywania potrzeby wprowadzania innych w bycie uczniem Jezusa. Służyć ma temu m. in. formacja w ruchu, która pozwoli z gorliwością głosić - "Bliskie jest królestwo Boże".
        W związku z uroczystościami pogrzebowymi prymasa Józefa Glempa, zrezygnowaliśmy z zabawy karnawałowej, natomiast odbyła się zaplanowana loteria fantowa ( fanty przywieźli uczestnicy ) na rzecz rozbudowy domu przy Jagiellońskiej - konto dostępne w Liście DK.
        Na spotkaniach kręgu filialnego dzieliliśmy się tym co wydarzyło się w naszych diecezjach i jakie są plany najbliższe i wakacyjne oraz dyskutowaliśmy na temat powstającego dokumentu - Instrukcji kręgu centralnego w sprawie gospodarowania dobrami doczesnymi DK- pkt. 40 z Zasad DK. Cieszą w ruchu nowe inicjatywy m. in. www.kibicujrodzinie.pl, nowe czasopismo sióstr loretanek TAK RODZINIE, duża ilość organizowanych rekolekcji formacyjnych i tematycznych organizowanych przez wspólnoty diecezjalne itd., ciągle wzrasta ilość członków DK i powstają nowe kręgi. Patrząc na innych widzimy jak wiele jest do zrobienia w naszej młodej diecezji.
        Na pewno był to dla nas czas budowania, jeżeli nie odczuliśmy tego, to być może nie byliśmy na ten czas dostatecznie otwarci. Mamy nadzieję, że przy przychylności biskupa i naszych moderatorów będziemy mogli wzmacniać naszą kilkusetosobową wspólnotę.

        Dziękujemy przy tej okazji wszystkim odpowiedzialnym za podjęcie posług na naszym diecezjalnym spotkaniu opłatkowym z ordynariuszem biskupem Ignacym Decem w niedzielę Świętej Rodziny.

        Dzielimy się też radością uczestniczenia w rekolekcjach modlitewnych w Bańskiej Wyżnej na przełomie roku, w gronie dwunastu rodzin i moderatora ks. Wojciecha Draba. Staraliśmy się w ciągu kilku dni nabrać sił oraz oddawać w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem potrzeby naszej diecezjalnej wspólnoty i jej moderatorów. Niech ten czas przypomną zdjęcia z tego spotkania (na dole strony).

Olek i Lidia Bojnowscy  

 

[ najechanie myszką - zatrzyma zdjęcie, kliknięcie - przywoła następne ]

zdjęcia: ks. Adam W.


Zdjęcia z Bańskiej Wyżnej - sylwester 2012