herb biskupi
DIECEZJA
ŚWIDNICKA
Ruch Światło-Życie
Domowy Kościół
znak-domek
znak-foska
Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła - Skorzeszyce - 11-12 stycznia 2014
do strony głównej


Noc krótka bo spania ledwie 2 godziny, a właściwie długa bo wyjechaliśmy pomiędzy 2.00 a 3.00 rano i dojechaliśmy na 7.25 czyli krótko przed jutrznią. Wcześniej wyjechać się nie dało bo ks. Adam - nasz moderator miał jeszcze w piątek wizytę kolędową u parafian.
Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach to ośrodek diecezji kieleckiej, do którego zaprosili nas Gosia i Staś Saletrowie.
Podczas sobotniego spotkania ogólnego, Dana i Darek Stępniowie z diecezji wrocławskiej, przedstawili prezentację dotyczącą zagrożeń związanych z seksualizacją programów szkolnych dla naszych dzieci i problemem gender jako sygnał do koniecznego sprzeciwu ale i promowania rodziny. Podczas spotkań filialnych dzieliliśmy się radościami i problemami w działalności Ruchu w naszych diecezjach. Po południu był czas na zwiedzanie kieleckiej katedry, tamże koncert kolęd w wykonaniu chóru i po wieczerzy wigilijnej obejrzeliśmy świetny spektakl teatralny w wykonaniu alumnów seminarium kieleckiego.
Wszyscy uczestnicy podkreślali dużą serdeczność miejscowej wspólnoty w najróżniejszych potrzebach: duchowych, wyżywienia, logistyki itd.

Podczas niedzielnego spotkania usłyszeliśmy o przebiegu prac w domu na Jagiellońskiej w Krościenku, sprawozdanie finansowe za 2013 rok oraz plany zamierzeń na najbliższe miesiące.

Zapraszaliśmy się nawzajem na kongregację odpowiedzialnych do Częstochowy 22-24 lutego oraz na rekolekcje formacyjne do Centrum. Niedzielnej eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Ryczan pasterz diecezji wraz z księdzem biskupem Adamem Szalem. Podczas homilii w nawiązaniu do niedzieli Chrztu Pańskiego, bp Kazimierz podkreslił istotę chrztu każdego z nas i konieczności dawania świadectwa wobec współczesnego świata. Mamy prawo i obowiązek, jako rodziny DK, głoszenia Chrystusa dla wszystkich.

Pozdrowienia dla wszystkich członków Ruchu


Lila i Olek Bojnowscy z moderatorem ks. Adamem Woźniakiem 

[ najechanie myszką - zatrzyma zdjęcie, kliknięcie - przywoła następne ]